Jeśli jesteście abonentami firmy O2, to od sierpnia będziecie płacić dodatkowo za połączenia telefoniczne i internet podczas podróży do UE.
Operator sieci komóO2 przywraca opłaty roamingowe dla Brytyjczyków podróżujących do UE z rachunkiem w wysokości 3,50 GBP za każdy gigabajt wykorzystany powyżej 25 GB.
To jeden z ostatnich skutków Brexitu.
Przypomnijmy, że gdy Wielka Brytania była członkiem Unii, trzy lata temu zniesiono we wszystkich 27 krajach opłaty roamingowe.
W środowym e-mailu do klientów O2 powiedział, że od 2 sierpnia nastąpią „zmiany w polityce uczciwego korzystania z roamingu”.