Od kilku dni jest bardzo głośno wokół sprawy związanej z brakiem kurczaków w słynnej sieci Fast food KFC. Firma postanowiła wykupić całą stronę reklamy w gazecie Metro, by w ten sposób przeprosić za wszystkie niedogodnienia.
W miejscu reklamowym na czerwonym tle KFC umieściło grafikę ich kubełka ze zmienionym napisem na FCK wraz z krótkim komunikatem, skierowanym głównie do klientów sieci.
"Bardzo przepraszamy naszych klientów, szczególnie tych, którzy dopiero po przybyciu do restauracji zorientowali się, że jest nieczynna. Ogromne podziękowania dla naszego zespołu oraz partnerów franczyzowych za ciężką pracę włożoną w poprawę sytuacji. To był tydzień z koszmarów, ale czynimy postępy i każdego dnia do naszych restauracji dociera coraz więcej świeżych kurczaków. Dziękujemy za współpracę” – brzmi treść.
Przypomnijmy, że KFC po zmianie dostawcy drobiu zmaga się z dużymi problemami dystrybucyjnymi, przez które musiało zamknąć niektóre lokale restauracyjne, a w innych okroić menu oraz skrócić godziny otwarcia.
Krok wykonany przez firmę KFC został uznany przez wielu internatów „Najlepszym PR-owym wyjściem z sytuacji”.