Dzisiaj jest: 24.6.2026, imieniny: Danuty, Jana, Janiny

ULEZ rozszerza się na cały Wielki Londyn, ogłasza burmistrz Sadiq Khan.

Dodano: 4 lata temu Czytane: 760 Autor:

Tylko „czyste” pojazdy będą mogły jeździć po Wielkim Londynie bez płacenia 12,50 GBP dziennie.

ULEZ rozszerza się na cały Wielki Londyn, ogłasza burmistrz Sadiq Khan.
Strefa ultraniskiej emisji spalin (Ulez), ma zostać rozszerzona na cały Wielki Londyn do końca przyszłego roku, ogłosił w piątek Sadiq Khan.

Oznacza to, że kierowcy bardziej zanieczyszczających pojazdów będą musieli płacić 12,50 funta dziennie, aby jeździć w dowolnym miejscu w stolicy – w praktyce oznacza to, że tylko „czyste” pojazdy mogą jeździć po M25 bez uiszczania opłaty.

Pan Khan ogłosił również, że postanowił zrezygnować z planów nałożenia opłaty granicznej na Wielki Londyn, w wysokości co najmniej 3,50 funta dziennie, na kierowców spoza miasta wjeżdżających do Londynu.

Porzucił także trzecią opcję, polegającą na wprowadzeniu 2 funtów dziennie „doładowania za czyste powietrze” we wszystkich samochodach benzynowych i wysokoprężnych jeżdżących po Londynie.


Burmistrz poprosił Transport for London o rozpoczęcie konsultacji w sprawie rozszerzenia Ulez z obecnej granicy obwodnicy północnej i południowej, aby objąć wszystkie 33 dzielnice wewnątrz londyńskiej orbity.

Nie jest jeszcze jasne, ile będzie kosztować TfL rozbudowa sieci kamer – wydało około 130 milionów funtów na instalację 750 kamer na przedmieściach – ani ile wygeneruje dziennych opłat i kar.

Obecnie kierowcy większości pojazdów z silnikiem diesla w wieku powyżej siedmiu lat lub samochodów benzynowych w wieku powyżej 16 lat muszą płacić Ulez za wjazd lub poruszanie się w strefie.

Kierowcy, którzy nie zapłacą, otrzymują grzywnę w wysokości 160 funtów.

: Źródło: Internet
Polecane
Dodaj darmowe ogłoszenie: Praca - Nieruchomości - Motoryzacja - Sprzedaż - Kupno - Towarzyskie... Wszystkie ogłoszenia prywatne są zawsze bezpłatne :)